הלוואות או תוכנית חסכון

הלוואות או תוכנית חסכון – מאיפה לקחת את הכסף?

אצל לא מעט אנשים שצריכים כסף באופן מיידי לצורך מסוים, קיימת דילמה. האם לקחת הלוואה לשם כך או שמא, לפתוח תוכנית חסכון ולהוציא את הכסף שהצטבר שם. ניתן לממש את שתי האופציות, בהנחה כמובן ואפשר לעמוד בתנאים של ההלוואה או בתנאי תוכנית החיסכון. לשם הדיון, אנחנו נניח שזה אפשרי ונבדוק מה עדיף.

לפני שנציג את ההסבר שלנו, נסביר דוגמא אפשרית מהחיים. נניח ואנחנו צריכים לשלם סכום כסף משמעותי לצורך רכישת רכב, תשלום על לימודים או משהו אחר. מאחר וסביר להניח שאין לנו את הכסף באופן נזיל, אנחנו צריכים לפתוח תוכנית חיסכון או לקחת הלוואה. אנחנו יכולים לקחת הלוואות מבנקים או מגופים חוץ בנקאיים בתנאים שונים. למשל, אנחנו יכולים לפנות אל לד אביבים של אייל סיטיהכל תחת ניהולו של עמי עופרי בשביל לקחת מהם הלוואה בהתאם למה שאנחנו מחפשים. עכשיו השאלה, מה אנחנו נעשה.

בשביל להבין את האופציות ואיזו מבין שתי האופציות אידיאלית עבורנו, אנחנו צריכים לזכור, לא משנה לשם מה ישמש הכסף ולא משנה מה מאיפה ניקח אותו, אנחנו צריכים להכין תוכנית מתאימה, כך שנשתמש בו בחוכמה וגם נוכל להחזיר אותו בצורה נכונה.

אז חסכון או הלוואה?

יותר ויותר אנשים מעדיפים לקחת הלוואה על פני פתיחת תוכנית חסכון ובצדק. ראשית, מאחר והריביות בשוק הן מאוד נמוכות היום, אז עדיף לנו לקחת הלוואה ולהחזיר אותה. אומנם הריביות הנמוכות משפיעות גם על החסכון שלנו (הופכות אותו לפחות משתלם), אך זה לפחות כסף שנמצא אצלנו ביד, ככה שאם נזדקק לו פעם כשלא תהיה לנו אפשרות לעבוד או לכל סיבה אחרת, נוכל להשתמש בו. הלוואות אנחנו יכולים להחזיר (ההנחה היא שאנחנו נוטלים הלוואה כשיש לנו עבודה ומשכורת קבועה, אחרת לא נוכל לקבל אותה ממילא).

שנית, קיים קושי רב יותר להחזיר חסכון מאשר להחזיר הלוואה. מסיבות שונות, הרבה פעמים זה נובע מסיבות פסיכולוגיות יותר מאשר מסיבות מעשיות. ולכן עדיף לקחת הלוואה ולא לגעת בחיסכון.

שלישית, הלוואה מתחלקת על פני תקופה ארוכה, היא לא משפיעה עלינו ביום יום. אם נוציא כסף מהחיסכון, זה ישפיע עלינו כך או אחרת. אנחנו צריכים שיהיה לנו גב כלכלי מסוים למקרה הצורך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *